Kartki świąteczne na Boże Narodzenie

Na pewno każdy z nas, przynajmniej kilka razy w życiu wysyłał kartki świąteczne z okazji różnych świat. Przeważnie robimy to w okolicach świąt Bożego Narodzenia, bo wysyłanie kartek świątecznych należy do tradycji, przynajmniej w Polsce. Kupując czy to ozdoby choinkę, czy prezenty dla bliskich, które kładliśmy pod choinkę, zawsze rozglądaliśmy się za ciekawymi kartkami świątecznymi, które wysyłaliśmy rodzinie, czy znajomym. Aktualnie, korzystamy z kartek internetowych, bo znajduje my ich cale mnóstwo.

W Internecie znajdziemy kartki internetowe na każdą okazję. Są tu kartki, które zadowolą każdego, bo mamy takie, na których znajdziemy szopkę bożonarodzeniową, takie gdzie widnieje piękna choinka, Mikołaj z całym workiem prezentów i nawet kartki internetowe o humorystycznym zabarwieniu. Każdy znajdzie coś dla siebie. Każdy tez może zrobić sobie kartkę świąteczna czy kartkę internetową. W Internecie znajdziemy świat obrazków, z którego możemy wybrać właściwy, który następnie umieścimy na kartce .

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Kartki świąteczne dla firm

Wirtualne kartki internetowe, zwane również jako kartki, każdy może sobie zrobić, a następnie wysłać do kogoś, komu chcemy sprawić radość. W zależności od okoliczności, możemy dobrać ładne tło, ciekawy nagłówek oraz cytat. Jeśli nie chcemy korzystać z gotowych treści życzeń, możemy na kartce internetowej zamieścić swoje słowa życzeń. Taka internetowa kartka będzie bardziej osobista, ponieważ będziemy mieć pewność, że treść życzeń nie jest oklepana i nie powielamy jej. Podobnie rzecz się ma z tradycyjnymi kartkami świątecznymi i nie tylko.

Jeśli wysyłamy kartkę świąteczną komuś znajomemu, to nie musimy kupować takiej, na której już są wypisane życzenia. Możemy kupić kartkę świąteczną czystą i sami, swoje życzenia na niej napisać. Podobnie rzecz się ma z kartkami na inne okazje, imieninowymi, urodzinowymi, czy z okazji Walentynek. Najbardziej oryginalnymi kartkami świątecznymi, czy innymi są te, które sami zrobimy. Adresata na pewno one bardzo ucieszą i będzie taką kartkę świąteczna chciał zatrzymać na dłużej.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Kartki świąteczne z logo – zalety

Kartki internetowe mają krótki żywot, bo nikt, tak naprawdę nie przechowuje w poczcie swojej korespondencji długo. Poczta ma określoną pojemność i trzymanie kartek internetowych tylko ją ogranicza. Dlatego, wysyłając komuś życzenia na kartkach internetowych staramy się, by one naprawdę cieszyły odbiorcę. By przynajmniej zapamiętał, co było na obrazkach kartki lub sens wierszyka z życzeniami, bo za chwile ta kartka internetowa znajdzie się w wirtualnym koszu.

Niewątpliwie oko odbiorcy ucieszy kartka internetowa animowana. Po otworzeniu takiej kartki, jej adresat nie tylko przeczyta życzenia, ale zobaczy, jak zamieszczone na niej obrazki ruszają się, nie są statyczne. Podobnie rzecz się ma z tradycyjnymi kartkami świątecznymi. W sprzedaży znajduje się wiele kartek świątecznych rozkładanych. Po otwarciu kartka sprawia wrażenie przestrzennej. Inna wersją kartek świątecznych są kartki z pozytywką. Otwieramy kartkę i słyszymy melodię. W zależności na jaka okazję kartka jest przeznaczona, taka jest na niej melodia. Kiedy to będzie kartka świąteczna związana ze świętami Bożego Narodzenia na pewno będzie to kolęda.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Kartki internetowe i ich historia

Kartki internetowe funkcjonują w sieci od dość dawna. Okres rozkwitu mają maja już poza sobą, ale stale są wykorzystywane przy najróżniejszych okazjach. Kartki internetowe wysyłamy z okazji świąt, Walentynek, imienin, urodzin, Dnia Matki, Dnia Babci, Dnia Dziadka i z wielu, wielu innych. Trudno powiedzieć, czy lepsza jest kartka internetowa , czy tradycyjna kartka świąteczna. Jeśli życzenia przesyłamy komuś młodemu, to na pewno najlepsza będzie kartka internetowa, ale kiedy to ma być babcia, czy jakaś inna osoba starsza, to wybierzemy kartkę świąteczną, czy inną, ale tradycyjną.

Starsi ludzie lubią eksponować kartki świąteczne i inne gdzieś w widocznym miejscu, a takiej kartki internetowej eksponować się nie da. Tradycyjne kartki świąteczne czy inne będą więc stosowniejsze, gdy życzenia będziemy wysyłać osobom starszym, czy komuś z kim nie jesteśmy w bliskim kontakcie, natomiast kartki internetowe poślemy kolegom, koleżankom, czyli tym osobom, z którymi jesteśmy w bliskich związkach.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Strony internetowe z kartkami online

Kartki internetowe z założenia mają rozrywkowy i mniej oficjalny wydźwięk. Dlatego nie każdemu możemy je wysyłać. Kiedy chcemy sprawić przyjemność kolegom czy znajomym wysyłamy je w mniej ważnych wydarzeniach. Kartki internetowe wysyłamy tez wtedy, gdy zbyt późno przypominamy sobie o jakiejś ważnej rocznicy, imieninach, urodzinach, obronie pracy znajomego czy w innych okolicznościach. W innej sytuacji, kiedy planujemy złożyć komuś bliskiemu życzenia, to wybierajmy kartki świąteczne lub inne tradycyjne, papierowe i przesyłajmy je pocztą.

Otrzymanie takiej tradycyjnej, papierowej kartki sprawi naszemu bliskiemu większą radość, będzie się mógł taką kartka komuś pochwalić, będzie mógł ją gdzieś w swoim domu wyeksponować. A ponadto wysyłanie kartek internetowych do wszystkich znajomych przy każdej okazji szybko się może znudzić. A wysyłanie ich masowo może być źle odbierane i przestanie cieszyć adresata. Częściej więc sięgajmy po tradycyjne, papierowe kartki świąteczne, tym bardziej, że są niedrogie i wszędzie je można kupić.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com